گفت وگوهای غیرمستقیم با ایران سازنده است

به گزارش دکترای اقتصاد، در حالی که مقامات کشورمان تاکید می کنند هیچ نیازی به مذاکره با آمریکا وجود ندارد، سخنگوی کاخ سفید تاکید کرد که از نظر آمریکا، گفت وگوهای غیرمستقیم با ایران سازنده خواهد بود.

گفت وگوهای غیرمستقیم با ایران سازنده است

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، جن ساکی سخنگوی کاخ سفید در یک نشست خبری تاکید کرد که از نظر آمریکا، گفت وگوهای غیرمستقیم با ایران در وین به طور بالقوه ای سازنده است.

وی گفت: کاخ سفید مذاکرات غیرمستقیم با ایران را در وین به شکل بالقوه ای سازنده می داند اما درباره دیپلماسی کاملا شفاف است و در حال حاضر نیز انتظار ندارد که گفت وگوهای مستقیم (با ایران) انجام گردد.

سیدعباس عراقچی، معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان جمعه شب در یک گفت وگوی تلویزیونی تاکید کرد: ما هیچ مذاکره ای با آمریکا نداریم چه مستقیم و چه غیر مستقیم، ما فقط با اعضای برجام مذاکره و گفت وگو می کنیم.

عراقچی با اعلام مطلب فوق اضافه کرد: همین اعضایی که الان به عنوان گروه 1+4 شناخته می شوند طرف گفت وگوهای ما خواهند بود و آنها هستند که با طرف های دیگر هر طور که خودشان بخواهند می توانند صحبت کنند، ولی ما هیچ گفت وگویی چه مستقیم و چه غیر مستقیم با آمریکایی ها نداریم.

این دیپلمات ارشد کشورمان همچنین خاطر نشان کرد: از نظر ما هیچ طرح گام به گامی وجود ندارد و اصلا به نقشه راه احتیاج نداریم.

عراقچی شرح داد: ما فقط یک گام نهایی داریم که آمریکا باید بردارد و تمام تحریم هایی را که اعمال کرده بردارد و بعد از آن است که ایران راستی آزمایی می کند و بعد به تعهدات خود بر می گردد.

معاون سیاسی وزیر امورخارجه کشورمان بار دیگر تاکید کرد: ما هیچ عجله ای نداریم و صبر می کنیم.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 1 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 1 اردیبهشت 1400 گردآورنده: economicsphd.ir شناسه مطلب: 930

به "گفت وگوهای غیرمستقیم با ایران سازنده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گفت وگوهای غیرمستقیم با ایران سازنده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید