گلکسی واچ سامسونگ چطور مقدار استرس را مقدار گیری می نماید؟

به گزارش دکترای اقتصاد، گلکسی واچ سامسونگ قابلیت های مختلفی دارد اما شاید برای شما جالب باشد که ساعت های هوشمند سامسونگ می توانند میزان سطح استرس را هم میزان گیری نمایند. در این مقاله قصد داریم هر آنچه باید درباره نحوه میزان گیری میزان استرس به وسیله ساعت هوشمند سامسونگ بدانید را شرح دهیم.

گلکسی واچ سامسونگ چطور مقدار استرس را مقدار گیری می نماید؟

گلکسی واچ سامسونگ جدا از یاری به حفظ تناسب اندام و سلامتی، این گجت مجذوب نماینده می تواند میزان سطح استرس شما را با استفاده از سنسورهای پیشرفته و الگوریتم های مختلف بررسی کند. در این مقاله کوشش می کنیم نحوه میزان گیری میزان سطح استرس را به وسیله گلکسی واچ سامسونگ به زبان ساده شرح دهیم.

نحوه میزان گیری میزان سطح استرس به وسیله گلکسی واچ سامسونگ

یکی از قابلیت های هیجان انگیز در ساعت های هوشمند، توانایی در میزان گیری میزان سطح استرس محسوب می گردد. با وجود این موضوع که مکانیسم های متنوعی در برندهای مختلف مشاهده می گردد، اغلب ساعت های هوشمند مثل سامسونگ دارای سنسورهای داخلی برای رصد اطلاعات فیزیولوژی مانند نرخ ضربان قلب، میزان سطح اکسیژن خون و راهنمایی الکتریکی پوست است.

پس از کسب پارامترهای مذکور و ترکیب اطلاعات بررسی شده با الگوریتم های هوشمند دستگاه، نتایج مورد نظر به دست می آید. علاوه بر پارامترهای گفته شده مولفه هایی مثل سن، ارتفاع، وزن و اطلاعات پایه ای هم به منظور میزان گیری میزان سطح استرس مورد استفاده قرار می گیرد. بر همین اساس، ساعت های هوشمند می توانند بر اساس قابلیت های مختلف یک وسیله بسیار کاربردی و ارزان تلقی شوند.

رصد نرخ ضربان قلب

تمام مدل های گلکسی واچ سامسونگ دارای قابلیت رصد نرخ ضربان قلب هستند که می توانند به طور دائم ضربان قلم را بسنجند. این مدل حسگر از نورهای LED و فرو سرخ به منظور سنجش تغییرات بهره برداری می نمایند.

استرس اغلب موجب افزایش نرخ ضربان قلب می گردد. گلکسی واچ سامسونگ شما می تواند تفاوت های نرخ ضربان قلب را ضبط کند. این میزان تغییرات تحت عنوان نرخ تغییر ضربان قلب (HRV) شناخته می گردد که برای میزان گیری دقیق میزان سطح استرس حیاتی است.

یک گلکسی واچ سامسونگ از سه روش مطمئن برای میزان گیری نرخ ضربان قلب بهره می برد. شما می توانید بعلاوه قابلیت رصد نرخ ضربان قلب را به طور دائم روی گجت خود فعال نموده تا هر زمان که بخواهید یک الگوی کامل از تغییرات ضربان قلب خود را در بلند مدت مشاهده کنید.

از طرفی دیگر، اگر شما قصد دارید به طور متناوب نرخ ضربان قلب را بررسی کنید، شما می توانید گلکسی واچ خود را به شیوه ای طراحی کنید تا هر 10 دقیقه نرخ ضربان قلب شما را ثبت کند. شما بعلاوه می توانید نرخ ضربان قلب را به طور دستی هم تنظیم کنید. برای انجام این کار، ابتدا Samsung Health را نصب نموده و سپس به مسیر Settings > Samsung Health > Heart Rate رفته و از میان فهرست، گزینه های موجود مد نظرتان را انتخاب کنید.

حسگر فعالیت الکترو-درمال (EDA)

گلکسی واچ سامسونگ شما بعلاوه دارای حسگر فعالیت الکترو-درمال است. این حسگر می تواند راهنمایی الکتریکی پوست شما را بسنجد. این مولفه زمانی که فرد تحت استرس است، تغییر پیدا می نماید. این حسگر ابتدا ولتاژهای ثابت و غیر قابل شناسایی را به پوست انتقال داده و در مرحله بعد پاسخ های الکتریکی کوچکی را که به وسیله غدد عرق اکرین فراوری می گردد را میزان گیری می نماید. این حسگر می تواند میزان سطح استرس را به راحتی بررسی کند. این فناوری یاری می نماید تا به درک منسجم تری از استرس و تاثیرش روی بدن برسید.

ساعت های هوشمند با حسگرهای EDA معمولا دارای منطقه های فلزی یا رساناست که در تماس با پوست دست قرار می گیرند. این منطقه ها در واقع نقش الکترودها را برای میزان گیری راهنمایی الکتریکی پوست بازی می نمایند. رویه سنجش بر مبنای ترکیب مولفه های فرکانس بالا و پایین انجام می گردد.

حسگر EDA اطلاعات را در یک بازه زمانی تعیین جمع آوری و سپس تجزیه و تحلیل می نماید. نوسانات مختلف می تواند بیانگر بروز عواطف احساسی و استرس گردد. بر مبنای تجزیه و تحلیل اطلاعات EDA، گلکسی واچ شما ممکن است نشانه هایی از سطح استرس را نشان دهد.

تجزیه و تحلیل الگو های خواب

کیفیت پایین خواب یا میزان خواب ناکافی در افزایش میزان سطح استرس موثر است. همان طور که در گذشته به این موضوع اشاره نموده ایم، مدل های مختلف گلکسی واچ سامسونگ به طور مداوم نرخ ضربان قلب را رصد می نمایند که این تغییرات بر مبنای سیستم عصبی خودمختار بوده و می تواند بیانگر میزان سطح استرس باشد.

گلکسی واچ سامسونگ با بهره برداری از شتاب سنج، الگوهای حرکت مبتنی بر خواب را شناسایی می نماید. این اطلاعات در ترکیب با اطلاعات مربوط به نرخ ضربان قلب، شناسایی خر و پف و بعلاوه حسگرهای SpO2 می تواند شرایط خواب، مراحل خواب و بعلاوه میزان تداخلات را رصد کنید. گلکسی واچ شما با بهره برداری از این مولفه ها می تواند فاکتورهای استرس مربوط به خواب را شناسایی کند.

رصد میزان استرس با گلکسی واچ سامسونگ

همان طور که شما متوجه شده اید، ساعت های هوشمند سامسونگ بر مبنای حسگرها و الگوریتم ها کار نموده و اطلاعات را بررسی می نمایند. با وجود این موضوع که حسگرهای موجود در گلکسی واچ یک ابزار کاملا حرفه ای محسوب نمی گردد، همچنان می توان از قابلیت های گلکسی واچ سامسونگ برای درک میزان سطح استرس بهره برداری کرد. با بستن این گجت روی مچ دست، شما می توانید سبک زندگی بهتر و سالم تری را تجربه کنید.

منبع: makeuseof

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 1 آذر 1402 بروزرسانی: 1 آذر 1402 گردآورنده: economicsphd.ir شناسه مطلب: 1668

به "گلکسی واچ سامسونگ چطور مقدار استرس را مقدار گیری می نماید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گلکسی واچ سامسونگ چطور مقدار استرس را مقدار گیری می نماید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید