3 گزینه جایگزینی علاوی در صورت شکست در تشکیل کابینه

به گزارش دکترای اقتصاد، نماینده مجلس عراق با بیان اینکه بعد از توافق رئیس مجلس و نخست وزیر مکلف احتمال رأی اعتماد به کابینه جدید بالاست، از وجود جایگزین های احتمالی محمد توفیق علاوی در صورت شکست در کسب رأی اعتماد اطلاع داد.

3 گزینه جایگزینی علاوی در صورت شکست در تشکیل کابینه

به گزارش بین الملل خبرنگاران، یکی از اعضای مجلس عراق می گوید اگر نخست وزیر مکلف به تشکیل دولت جدید در عراق پیروز به این کار نگردد، محتمل است سه نفر به عنوان گزینه جایگزین معرفی شوند.

فاضل الفتلاوی، نماینده ائتلاف الفتح در مجلس عراق به خبرگزاری المعلومه گفت که این گزینه ها اسعد العیدانی، علی شکری و مصطفی الکاظمی هستند.

قرار است فردا (یکشنبه) مجلس عراق به کابینه پیشنهادی محمد توفیق علاوی رأی اعتماد دهد. مقرر بود این جلسه امروز شنبه با قید فوریت برگزار گردد، ولی مخالفت بعضی احزاب و درخواست رسمی خود علاوی، منجر به تعویق این جلسه به فردا گردد. او دیروز طی نامه از رئیس مجلس خواست جلسه رأی اعتماد را یک روز دیگر به تعویق بیندازد تا بتواند کابینه را تکمیل نمایند.

نماینده ائتلاف الفتح عراق در چرایی درخواست علاوی گفت: درخواست علاوی به این دلیل بود که او از اینکه کابینه اش به دلیل عدم موافقت طیف کردها و سنی های [عراق] رأی اعتماد نگیرد، نگران بود.

فتلاوی گفت: تعویق جلسه مجلس با هدف نزدیک کردن دیدگاه ها با نیروهای سنی و کردی جهت کسب حمایت آن ها از کابینه علاوی صورت گرفت.

این نماینده عراقی از حصول تفاهم های بزرگ بین علاوی و محمد الحلبوسی، رئیس مجلس عراق در باره کابینه پیشنهادی اطلاع داد و گفت که این کابینه بعد از توافق بین این دو نفر، رأی اعتماد خواهد گرفت.

در همین ارتباط، علی التمیمی، کارشناس قانونی امروز گفت که برهم صالح، رئیس جمهور عراق آماده است در صورتی که علاوی پیروز به کسب رأی اعتماد نگردد، ریاست دولت موقت را برعهده بگیرد. او گفت مهلت اعطاء شده به علاوی، بدون تشکیل جلسه رأی اعتماد تمام نخواهد شد. روز دوشنبه این هفته (دوم مارس) آخرین مهلت علاوی برای ارائه کابینه خود به مجلس است.

انتهای پیغام/ق

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 27 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: economicsphd.ir شناسه مطلب: 182

به "3 گزینه جایگزینی علاوی در صورت شکست در تشکیل کابینه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "3 گزینه جایگزینی علاوی در صورت شکست در تشکیل کابینه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید