ابتلای یک سگ خانگی به آبله میمون

به گزارش دکترای اقتصاد، سازمان جهانی بهداشت روز چهارشنبه از مبتلایان به بیماری آبله میمون خواست تا مراقب احتمال انتقال ویروس این بیماری به حیوانات باشند.

ابتلای یک سگ خانگی به آبله میمون

به گزارش یورونیوز؛ این هشدار پس از آن مطرح می گردد که اولین مورد انتقال ویروس آبله میمون از انسان به یک سگ خانگی گزارش شد. نشریه علمی لانست هفته گذشته نوشت که یک سگ خانگی در پاریس، مرکز فرانسه در پی ابتلای دو صاحبش به آبله میمون به این بیماری مبتلا شد.

روزاموند لویس، از مسئولان سازمان دنیای بهداشت درباره انتقال ویروس آبله میمون از انسان به حیوانات گفت: این اولین مورد گزارش شده از انتقال بیماری از انسان به حیوان محسوب می گردد. ما بر این باور هستیم که این اولین بار است که یک سگ به این بیماری مبتلا می گردد.

وی اضافه نمود که برای کاهش خطر انتقال ویروس آبله میمون به حیوانات جونده مدیریت زباله ها امری حیاتی است.

انتقال ویروس بیماری ها از گونه ای از حیوانات به گونه ای دیگر اغلب از نظر کارشناسان امری نگران کننده است، زیرا احتمال جهش خطرناک ویروس وجود دارد. با این حال سازمان دنیای بهداشت تاکید نموده که هنوز نشانه ای از جهش خطرناک ویروس آبله میمون مشاهده نشده است.

بنا به آمار سازمان دنیای بهداشت تا به امروز 31 هزار و 665 نفر در سطح دنیا به آبله میمون مبتلا شده اند. از این تعداد 12 نفر جان خود را از دست داده اند. اولین مورد از ابتلا به این بیماری روز سه شنبه در ایران نیز به ثبت رسید. بنا به گزارش ها زنی 34 ساله و ساکن اهواز اولین فرد مبتلا به آبله میمون در ایران است.

سازمان دنیای بهداشت روز 24 ژوئیه به علت شیوع بیماری آبله میمون شرایط اضطراری در سطح دنیا اعلام نمود.

منبع: فرارو
انتشار: 27 مرداد 1401 بروزرسانی: 27 مرداد 1401 گردآورنده: economicsphd.ir شناسه مطلب: 1491

به "ابتلای یک سگ خانگی به آبله میمون" امتیاز دهید

1 کاربر به "ابتلای یک سگ خانگی به آبله میمون" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابتلای یک سگ خانگی به آبله میمون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید