برگزاری جلسه هیئت رئیسه فدراسیون بدنسازی با حضور صالحی امیری و رئیس فدراسیون جهانی

به گزارش دکترای اقتصاد، جلسه هیئت رئیسه فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام با حضور رئیس کمیته ملی المپیک و رئیس فدراسیون جهانی این رشته برگزار گردید.

برگزاری جلسه هیئت رئیسه فدراسیون بدنسازی با حضور صالحی امیری و رئیس فدراسیون جهانی

به گزارش خبرنگاران و به نقل از روابط عمومی فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، عصر امروز دوشنبه 13 بهمن ماه جلسه هیئت رئیسه فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام با حضور سید رضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک، عبدالمهدی نصیرزاده رئیس فدراسیون، حسن کرباسی دبیر فدراسیون، مهدی مستجاب الدعوه بازرس فدراسیون، رضا فیروزی نایب رئیس فدراسیون، زهره مرزوقی نایب رئیس بانوان فدراسیون، سید اکبر سید مؤمنی خزانه دار فدراسیون، محمدرضا پورابراهیمی و حسین اخلاقی اعضای هیئت رئیسه فدراسیون بدنسازی در سالن جلسات کمیته ملی المپیک برگزار گردید.

همچنین رافائل سانتونجا رئیس فدراسیون دنیای بدنسازی و پرورش اندام (IFBB) به صورت ویدئوکنفرانس در جلسه حضور داشت.

در این جلسه در مورد حضور رشته بدنسازی و پرورش اندام در بازی های آسیایی، مبارزه با دوپینگ و ارج نهادن به شعار ورزش پاک، حضور فدراسیون بدنسازی در مجمع کمیته ملی المپیک و داشتن کرسی بین المللی فدراسیون ایران در IFBB نیز صحبت شد.

در انتها جلسه نیز از زحمات ناصر امیری رئیس سابق کمیته آموزش فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام با اهدای لوح یادبود توسط صالحی امیری، تقدیر و تشکر شد.

نصیرزاده در این جلسه گفت: در دنیا چندین فدراسیون در رشته پرورش فعالیت دارند، اما فدراسیونی که به منشور IOC نزدیک است و WADA (آژانس بین المللی مبارزه با دوپینگ) روی آن صحه می گذارد و با دوپینگ مبارزه می نماید IFBB می باشد.

رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام ضمن درخواست حمایت از کمیته ملی المپیک برای ورود مجدد این فدراسیون و رشته های زیرمجموعه آن به بازی های آسیایی اضافه نمود: چندین سال هست که قهرمان بلامنازع آسیا و دنیا هستیم و با ورود به این بازی ها می توانیم نقش مؤثری در ارتقای رنکینگ ایران در بازی های آسیایی داشته باشیم، بسیار مهم است که همچون گذشته پرورش اندام وارد بازی های آسیایی گردد.

در ادامه جلسه نصیرزاده خواستار حمایت بیشتر رئیس فدراسیون دنیای IFBB از فدراسیون ایران در مورد مبارزه با دوپینگ شد که رافائل سانتونجا با تأکید بر اهمیت این مبارزه، فدراسیون را برای ورود به ورزش پاک و جلوگیری بیشتر از فریب خوردن جوانان در آلودگی به دوپینگ تشویق کرد.

همچنین رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام از صالحی امیری درخواست کرد فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام نیز عضو مجمع کمیته ملی المپیک گردد؛ چرا که 3 رشته پرمخاطب این فدراسیون یعنی مچ اندازی و پاورلیفتینگ و پرورش اندام نیز مورد تأیید فیزو هستند، فیزو در راستای منشور المپیک حرکت می نماید و جهت ورود رشته های این فدراسیون را به بازی های قاره ای هموار خواهد نمود.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 28 اسفند 1399 بروزرسانی: 28 اسفند 1399 گردآورنده: economicsphd.ir شناسه مطلب: 863

به "برگزاری جلسه هیئت رئیسه فدراسیون بدنسازی با حضور صالحی امیری و رئیس فدراسیون جهانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری جلسه هیئت رئیسه فدراسیون بدنسازی با حضور صالحی امیری و رئیس فدراسیون جهانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید