مربی نروژ: کاراته ایران قدرتمند است، با عملکرد میزبان موافق نبودم

به گزارش دکترای اقتصاد، مورتن آلستادچر با بیان مطلب فوق به خبرنگاران به پاریس گفت: مسابقات سطح فنی قابل قبولی دارد و تکنیک های بسیار خوبی از سوی کاراته کاها اجرا شد و در واقع کاراته جهان به لحاظ فنی در دو سال گذشته پیشرفت خوبی داشته است. ولی در مورد داوری ها مشکلاتی وجود داشت.

مربی نروژ: کاراته ایران قدرتمند است، با عملکرد میزبان موافق نبودم

وی اضافه کرد: در موقع اعتراض فقط دو داور کار بازبینی را برعهده دارند. در صورتی که در رشته های دیگر روی یک صفحه بزرگ در سالن و یا محل برگزاری مسابقه اعتراض مربی واضح نمایش داده می گردد و همه حاضرین در سالن می توانند ببیند. اینکه باید اطمینان داشته باشیم یک بخش قابل قبول جریان است ولی این نوع بازبینی می تواند سوال برانگیز باشد.

مربی نروژ ادامه داد: مورد دیگر اینکه میزبان یک گوینده در سالن داشت که منصفانه رفتار نمی کرد و دائم از فرانسه تعریف می کرد. در زمان های استراحت فقط با یاری تماشاگران کاراته کاهای فرانسه را تشویق می کردند که این به نظر من درست نبود. وقتی کشوری میزبان است باید همه کشورها را به یک دید نگاه کند.

دارنده دو طلا اروپا و یک برنز دنیا در مورد کاراته ایران گفت: کاراته کاهای ایران خیلی قوی و تکنیکی هستند. تاکتیک های خوبی دارند و مبارزات پر جنب و جوشی را برگزار می نمایند. به قولی اگر ضربه ای می زنند، با ضرباتی پاسخگو هستند. مبارزات کاراته کاهای ایرانی برای کار آموزش خیلی مورد توجه مربیان دیگر قرار می گیرد.

مورتن در انتها گفت: فکر می کنم جهت سخت و پرترافیکی برای کسب سهمیه المپیک از سوی فدراسیون دنیای در نظر گرفته شده است. تورنمنت هایی سختی که به فاصله اندک برگزار می گردد و نمی دانیم تمرین کنیم یا ریکاوری داشته باشیم. مسافرت های زیادی باید به آسیا، اروپا، آمریکا و… باید از این مسابقه به مسابقه دیگر برویم و این باعث فرسودگی می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 24 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: economicsphd.ir شناسه مطلب: 132

به "مربی نروژ: کاراته ایران قدرتمند است، با عملکرد میزبان موافق نبودم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مربی نروژ: کاراته ایران قدرتمند است، با عملکرد میزبان موافق نبودم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید