تزریق دُز سوم واکسن کرونا برای مقابله با اُمیکرون ضروری است

به گزارش دکترای اقتصاد، خبرنگاران/هرمزگان معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: استقبال از تزریق دُز سوم واکسن کرونا برای ایجاد ایمنی و محافظت در برابر سویه اُمیکرون ضروری است.

تزریق دُز سوم واکسن کرونا برای مقابله با اُمیکرون ضروری است

علی رئوفی صبح امروز (13 دی ماه) در جلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در هرمزگان، با اشاره به شیوع سویه تازه ویروس کرونا، مطرح کرد: استفاده از ماسک نقش بسزایی در جلوگیری از توسعه و سرایت این ویروس دارد.

وی در همین خصوص، افزود: رعایت شیوه نامه های بهداشتی، عدم شرکت در تجمعات عمومی و خانوادگی و عدم عادی انگاری برای پیشگیری از درگیر شدن استان با حجم بالای مبتلایان و بستری های ناشی از کرونا در سویه تازه این ویروس، بسیار حائز اهمیت است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، با تاکید بر اجرای مصوبات ستادهای ملی و استانی مدیریت بیماری کرونا، گفت: تمامی مصوبات ستادهای ملی و استانی جهت مقابله با کرونا لازم الاجرا هستند و دستگاه های اجرایی به صورت ویژه عملیاتی شدن مصوبات را دنبال کنند.

رئوفی با تقدیر از تلاش های کادر درمان، شرح داد: کادر درمان کشور در دو سال اخیر تلاش های بسکمک برای کاهش آلام مردم در دوران کرونا انجام داده اند که قابل تقدیر است و همه موظف به کمک به دانشگاه علوم پزشکی استان برای اجرای ماموریت مهم این مجموعه در امر پیشگیری از بیماری و حفظ سلامت جامعه هستیم.

رئوفی در خصوص آخرین شرایط رنگ بندی شهرستان های استان، گفت: همه شهرستان های هرمزگان بجز شهرستان بستک در شرایط آبی کرونا به دلیل همراهی بسیار مناسب مردم هرمزگان در رعایت شیوه نامه های بهداشتی و استقبال از واکسیناسیون عمومی، بسر می برند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، با اشاره به اهمیت تزریق دُز سوم واکسن، خاطر نشان کرد: تزریق دُز سوم واکسن کرونا برای ایجاد ایمنی و محافظت در برابر سویه اُمیکرون کرونا از اهمیت بسزایی برخوردار است.

رئوفی شرح داد: مرگ های ناشی از کرونا در هرمزگان با کاهش چشمگیری همراه است اما از نظر ابتلا به کرونا، هرمزگان با افزایش جزئی مبتلایان روبرو است که رعایت شیوه نامه های بهداشتی و استقبال از دوز سوم واکسن برای جلوگیری از افزایش مبتلایان و مصونیت در برابر سویه اُمیکرون ضروری است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 اسفند 1400 بروزرسانی: 16 اسفند 1400 گردآورنده: economicsphd.ir شناسه مطلب: 1350

به "تزریق دُز سوم واکسن کرونا برای مقابله با اُمیکرون ضروری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تزریق دُز سوم واکسن کرونا برای مقابله با اُمیکرون ضروری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید