شرح نوبخت در خصوص فرآیند تخصیص اعتبار برای ساختمانی در دانشگاه شهید بهشتی

به گزارش دکترای اقتصاد، با توجه به انتشار خبری در مورد فرایند تخصیص اعتبار 120 برای خرید ساختمانی در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی رئیس سازمان برنامه و بودجه طی نامه ای به رییس دفتر رییس جمهور فرآیند این تخصیص بودجه را تشریح کرد.

شرح نوبخت در خصوص فرآیند تخصیص اعتبار برای ساختمانی در دانشگاه شهید بهشتی

جهت دریافت خدمات پتینه کاری چیست با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش گروه مالی خبرنگاران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، با توجه به انتشار خبری در مورد فرایند تخصیص اعتبار 120 میلیارد تومانی برای خرید ساختمان دانشکده فناوری های نوین دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و اعلام رییس سازمان بازرسی کل کشور مبنی بر اینکه پس از پیگیری های این سازمان محل تخصیص این اعتبار تغییر کرد، رییس سازمان برنامه و بودجه طی نامه ای به رییس دفتر رییس جمهور فرآیند این تخصیص بودجه را تشریح کرد.

در نامه محمدباقر نوبخت، رییس سازمان برنامه و بودجه آمده است:

1- طرح احداث دانشکده فناوری های نوین پس از طی مراحل قانونی و تهیه گزارشات توجیهی فنی و مالی برای اولین بار درسال 1391 پس از تصویب لایحه بودجه در مجلس شورای اسلامی برای دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تصویب و سپس ابلاغ گشت و تا به امروز همه ساله در قوانین بودجه سنواتی دارای اعتبار مصوب بوده و آخرین بار در پیوست شماره یک قانون بودجه سال 99 کل کشور به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده است.

2- با توجه به اعتبار اندک طرح مذکور طی سالیان گذشته و عدم امکان احداث فضای جدید، فضای دانشکده فناوری های نوین در بخش هایی از بیمارستان دانشگاه شهید بهشتی فعال بوده که به دلیل نامناسب بودن فضای مذکور از یک طرف و ضرورت تجمیع دانشکده مذکور (با کاربری فناوری های نوین در حوزه پزشکی، داروسازی و آزمایشگاهی) با دانشکده آموزش پزشکی و مدیریت، خرید ساختمانی جدید طی نامه مورخ 99/2/20 توسط رئیس دانشگاه علوم پزشکی درخواست گشت که به موجب نامه مورخ 99/4/29 وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مورد تاکید نهاده شد و نهایتا با توجه به تشدید بیماری های نوپدید از جمله کرونا وضرورت ایجاد مراکز نوین در حوزه پزشکی و گسترش آزمایشگاه ها با فناوری های جدید و داروسازی، به موجب موافقت ریاست محترم جمهور ابلاغ طی نامه مورخ 99/4/29 توسط آن نهاد تخصیص اعتبار در دستور کار این سازمان نهاده شد.

3- تخصیص طرح مذکور ابتدا طی ابلاغیه مورخ 99/4/30 از محل یک میلیارد یورو مبلغ صندوق توسعه ملی که طبق برنامه مصوب ستاد کرونا (ابلاغی طی نامه شماره) به وزارت بهداشت می بایست 680 میلیارد تومان آن به طرح های عمرانی اختصاص یابد، ابلاغ گشت. متعاقبا با توجه به وجود ردیف 550000087 جدول شماره 9 قانون بودجه امسال که ویژه یاری به طرح های قابل اتمام در سال 99 (مندرج در صفحه شماره 200 ماده قانون بودجه) است و اعتبار نقدی آن نیز از حساب موجود خزانه برای طرح های تملک دارایی های سرمایه ای تامین شده است. محل پرداخت طی ابلاغیه مورخ 99/5/6 اصلاح گشت.

لازم به شرح است که این اصلاح صرفا یک بحث تخصصی بودجه است که با تشخیص این سازمان و بدون هر گونه دخالت و درخواست یا تذکری از طرف نهاد های نظارتی انجام شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 21 آذر 1399 بروزرسانی: 21 آذر 1399 گردآورنده: economicsphd.ir شناسه مطلب: 674

به "شرح نوبخت در خصوص فرآیند تخصیص اعتبار برای ساختمانی در دانشگاه شهید بهشتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرح نوبخت در خصوص فرآیند تخصیص اعتبار برای ساختمانی در دانشگاه شهید بهشتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید