تشریح اقدامات ایران برای انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا و کانادا

به گزارش دکترای اقتصاد، سخنگوی وزارت امور خارجه، از کوشش های پیگیرانه وزارت امور خارجه ایران برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ایران در کانادا و امریکا و استقرار صندوق های رای در این دو کشور اطلاع داد.

تشریح اقدامات ایران برای انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا و کانادا

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید، سفر به آبشار نیاگارا و شهرهای پیشرفته تورنتو و مونترال را در کنار ما تجربه کنید.

بهرام قاسمی در گفت وگویی که در کانال سخنگو وزارت امور خارجه منتشر شده است، در مورد آخرین اقدامات وزارت امور خارجه در خارج از کشور برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری گفت: وزارت امور خارجه تمام مقدمات لازم را برای برگزاری پر شور انتخابات ریاست جمهوری در خارج از کشور مهیا نموده و اقدامات ضروری را انجام داده است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، وی با بیان اینکه دستگاه دیپلماسی آماده برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در خارج از کشور است، اظهار کرد : تمام نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور از آمادگی همه جانبه برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و حضور ایرانیان خارج از کشور برای مشارکت در انتخابات، برخودار هستند.

سخنگوی وزارت امور خارجه در رابطه با آخرین اقدامات صورت گرفته برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در امریکا هم توضیح داد: با توجه به جمعیت نسبتا بالای ایرانیان مقیم در امریکا، تمامی اقدامات لازم از سوی وزارت امور خارجه برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و داشتن صندوق های آرا در امریکا صورت گرفته و این فرایند در حال اجرا است.

قاسمی درخصوص برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در کانادا هم اعلام نمود: نکته ای که لازم به یادآوری است، آن است که تهران و اوتاوا از روابط سیاسی با یکدیگر برخودار نیستند اما با وجود این مسئله، ایران به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در کانادا امیدوار است.

وی ادامه داد: وزارت امور خارجه کوشش های لازم و بایسته ای را به وسیله مجاری دیپلماتیک در دست پیگیری دارد تا بتواند مجوزهای لازم را برای استقرار صندوق های اخذ رای و انجام انتخابات ریاست جمهوری در آن کشور اخذ گردد و ایرانیان مقیم در کانادا نیز بتوانند با حضور در پای صندوق های رای در این اقدام ملی و خطیر انتخابات مشارکت داشته باشند.

قاسمی با تاکید مجدد بر اینکه وزارت امور خارجه به صورت جدی پیگیر برگزاری انتخابات در کانادا و امریکا است، اظهار کرد: دستگاه دیپلماسی برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در کانادا و امریکا کوشش می نماید. خوشبختانه مقدمات لازم در امریکا مهیا شده و ما در زمان مقتضی محل های اخذ آرا و استقرار صندوق های رای را اعلام می کنیم.

منبع: اقتصاد ایران
انتشار: 10 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 20 آذر 1399 گردآورنده: economicsphd.ir شناسه مطلب: 209

به "تشریح اقدامات ایران برای انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا و کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشریح اقدامات ایران برای انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا و کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید