جامعه اطلاعاتی آمریکا پیش از شیوع کرونا به ترامپ هشدار داده بود

به گزارش دکترای اقتصاد، به گزارش خبرنگاران، واشنگتن پست در مطلبی به آگاهی دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا از بحران کرونا و نادیده انگاشتن این تهدید خبر داد.

جامعه اطلاعاتی آمریکا پیش از شیوع کرونا به ترامپ هشدار داده بود

به گفته این رسانه آمریکایی، در ماه های ژانویه و فوریه، جامعه اطلاعاتی آمریکا درباره خطر شیوع این بیماری هشدار داده بود حال آنکه کاخ سفید ترجیح داد این تهدید را کوچک بشمارد و در مواجهه با آن تعلل به خرج دهد.

مقام های مرتبط با نهادهای جاسوسی آمریکا به واشنگتن پست گفته اند این گزارش ها تاریخ دقیق شیوع بیماری در آمریکا را مشخص نمی کند اما بر ضرورت اتخاذ راه های پیشگیری از آن، تاکید می کند.

البته در این گزارش هم به شیوه متداول آمریکایی ها، این اتهام به چین نسبت داده می شود که در ابتدا ویروس را جدی نگرفته است- مسئله ای که از سوی دولت پکن رد می شود.

به گفته یک مقام آگاه، سازمان های اطلاعاتی از ماه ژانویه (اواسط دی ماه) درباره شیوع این بیماری هشدار دادند و بسیاری از افراد در دولت آمریکا انتظار چنین چیزی را داشتند حال آنکه نتوانستند ترامپ را قانع کنند که اقدامی در این زمینه انجام دهد.

گفتنی است ترامپ که اکنون کرونا را دشمن نامرئی لقب داده است، در ابتدا مدعی بود همه چیز تحت کنترل است و خطری آمریکایی ها را تهدید نمی کند.

شمار مبتلایان به کووید 19 در آمریکا به 19 هزار و 624 نفر رسیده است و در این میان، 250 نفر نیز جان خود را از دست داده اند.

گفتنی است ویروس کرونا که برای اولین بار در شهر ووهان چین مشاهده شد، درحال حاضر به بسیاری از کشورهای جهان کشیده شده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 20 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: economicsphd.ir شناسه مطلب: 235

به "جامعه اطلاعاتی آمریکا پیش از شیوع کرونا به ترامپ هشدار داده بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جامعه اطلاعاتی آمریکا پیش از شیوع کرونا به ترامپ هشدار داده بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید