کارشناس سازمان بهداشت جهانی: گمان زیادی وجود دارد که منشاء کووید 19 چین نبوده است

به گزارش دکترای اقتصاد، کارشناس ارشد بخش فوریت های سازمان بهداشت جهانی تاکید نمود، این سازمان گمان زیادی دارد که منشاء ویروس کرونا چین نبوده است؛ جایی که این ویروس نخستین بار در بخش مواد غذایی یکی از بازارهای روز در دسامبر سال گذشته میلادی شناسایی و کشف شد.

کارشناس سازمان بهداشت جهانی: گمان زیادی وجود دارد که منشاء کووید 19 چین نبوده است

با ما همراه باشید و با تور چین ارزان از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به نقل از خبرگزاری رویترز، چین به وسیله رسانه های دولتی در کوشش است تا داستانی را روایت کند دال بر اینکه ویروس کرونا پیش از آنکه در شهر ووهان واقع در مرکز چین کشف گردد در خارج از این کشور وجود داشت. چین به عنوان سند و مدرک به وجود ویروس کرونا در بسته بندی مواد غذایی فریز شده وارداتی و گزارشات علمی که ادعا می نمایند این ویروس سال گذشته در اروپا پخش شده بود، اشاره دارد.

مایک رایان، کارشناس ارشد بخش فوریت های سازمان بهداشت جهانی در کنفرانسی مجازی در ژنو در پاسخ به این سوال که آیا ممکن است منشاء اولیه کووید 19 خارج از چین بوده باشد یا خیر، گفت: فکر می کنم این سازمان گمان زیادی دارد که منشاء ویروس کرونا چین نبوده است.

وی اضافه نمود: از منظر بهداشت عمومی کاملا معین است که شما تحقیقاتتان را از جایی که نخستین موارد انسانی در آنجا کشف شده اند، آغاز می کنید. سازمان بهداشت جهانی میخواهد محققانی را به بازار روز ووهان اعزام کند تا درباره منشاء این ویروس بیشتر تحقیق نمایند.

این در حالی است که سازمان بهداشت جهانی از سوی دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور در حال کناره گیری آمریکا به چین محور بودن متهم شده است؛ اتهاماتی که این سازمان بارها آن را رد نموده است. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 6 دی 1399 بروزرسانی: 6 دی 1399 گردآورنده: economicsphd.ir شناسه مطلب: 706

به "کارشناس سازمان بهداشت جهانی: گمان زیادی وجود دارد که منشاء کووید 19 چین نبوده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارشناس سازمان بهداشت جهانی: گمان زیادی وجود دارد که منشاء کووید 19 چین نبوده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید