متفاوت ترین فیلم های عاشقانه سینمای ایران

به گزارش دکترای اقتصاد، خبرنگاران: سخن عاشق امروزه گفتاری منتهای تنهایی است. این سخن چه بسا هنوز بر زبان هزاران تن جاری باشد. اگر هوس فیلم عاشقانه ایرانی دارید، آن هم از نوع نابش، این مطلب را بخوانید.

متفاوت ترین فیلم های عاشقانه سینمای ایران

تنها دوبار زندگی می کنیم

فیلم سینمایی تنها دوبار زندگی می کنیم، اولین فیلم بهنام بهزادی است. فیلم محصول سال 1386 است. سیامک راننده مینی بوس است. او تصمیم می گیرد در فرصتی چند روزه، کار هایی که همیشه حسرت شان را داشته انجام دهد و در روز تولدش از دنیا برود.

فضای سرد فیلم، موسیقی حسین علیزاده، انتظار برای مرگ تصویر متفاوتی از عشق برای مخاطب رقم می زند. این فیلم از تمام حسرت های زندگی حرف می زند.

شب های روشن

فیلم سینمایی شب های روشن محصول سال 1381 به کارگردانی فرزاد موتمن و نویسندگی سعید عقیقی روایتی اقتباس شده از یکی از بهترین داستان های داستایوفسکی است. شب های روشن داستان زندگی دو انسان تنهاست. مرد، استاد دانشگاه، سرخورده اجتماعی و مأیوس فلسفی ست و انزوای خود را با تدریس ادبیات، مطالعه کتاب و پرسه زدن در خیابا ن ها می گذراند. شبی متوجهِ دختری ساک به دست می شود و..

شب های روشن یک عاشقانه آرام و موقر است از معدود فیلم های عاشقانه سینمای ایران است که انسان و هویت انسانی را به تصویر می کشد. موسیقی پیمان یزدانیان در کنار بازی بازیگران و طراحی صحنه فیلم یک عاشقانه متفاوت را رقم می زند.

چیز هایی هست که نمی دانی

چیز هایی هست که نمی دانی نخستین فیلم فردین صاحب الزمانی در مقام کارگردان و به نویسندگی فردین صاحب الزمانی و پیام یزدانی محصول سال 1389 است. داستان این فیلم در مورد راننده آژانسی کم حرف به نام علی است که بی اعتنا به روابط اجتماعی پیرامون خود، زندگی را با کار کردن در آژانس سپری می کند.

این فیلم یک ساختار شکنی در به تصویر کشیدن عشق دارد. حرف های ناگفته ای که در گلو حبس شده است، چه چیزی بهتر برای روایت عاشقانه یک فیلم.

باغ های کندولوس

باغ های کندلوس سومین فیلم بلند سینمایی ایرج کریمی در مقام کارگردان و محصول سال 1383 است. داستان این فیلم درباره سه دوست به نام های بیژن، علی و سعید است که در یک سفر کوتاه به سمت کندلوس حرکت می کنند. جایی که حدس می زنند قبر دوست قدیمی شان کاوه و همسرش آبان در آنجا واقع شده است.

فیلمی در حال و هوای عشق، درد دوری از یار و حسرت است. ایرج کریمی با روایت غیرسرراست یک عاشقانه فراموش نشدنی خلق می کند.

در دنیای تو ساعت چند است؟

در دنیای تو ساعت چند است؟ اولین فیلم بلند سینمایی صفی یزداییان محصول سال 1394 است. یک عاشق که سالهاست منتظر ورود گلی به شهر رشت می باشد با ورود وی در اولین دقایق حضورش در این شهر به سراغش می رود. فیلم داستان ساده، اما پر جزئیاتی دارد.

در دنیای تو ساعت چند است؟ را در مجموع می توان یکی از بهترین آثار عاشقانه چند سال اخیر در سینمای ایران برشمرد. اثری که جای خالی اش در سینمای کنونی ایران حس می شد و حال تماشاگران می توانند این فرصت را پیدا کنند که حال و روز خوبی پس از تماشای فیلم داشته باشند.

درخت گلابی

درخت گلابی فیلمی به کارگردانی داریوش مهرجویی که بر اساس داستان کوتاهی از مجموعه داستان جایی دیگر نوشته گلی ترقی محصول سال 1376 است. اما درخشش و پختگی درخت گلابی حتی در قیاس با بقیه آثار مهرجویی ممکن است به این قضیه مرتبط باشد که فیلمنامه فیلم با مشارکت نویسنده کتاب نوشته شده است.

درخت گلابی روایت پسرکی است که در یک تابستان گرم، در باغ خارج شهرشان، عاشق میم می شود. میم دختری است شیطان و سرزنده و همه آن چیزی است که پسرک نیست. بی پرواست و رؤیاپرداز. میم خود زندگی است..

دردرخت گلابی، آدم ها آرام و طبیعی نقایص خود را پیدا می کند و به کمال می رسند و این ها همه به مدد عشق جهت می شود درخت گلابی مهرجویی به عشق احترام می گذارد.

منبع: برترین ها
انتشار: 8 مهر 1399 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: economicsphd.ir شناسه مطلب: 522

به "متفاوت ترین فیلم های عاشقانه سینمای ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "متفاوت ترین فیلم های عاشقانه سینمای ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید