مسافران خارجی تست مجدد می دهند

به گزارش دکترای اقتصاد، تهران (پانا) - مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران از تشدید نظارت های بهداشتی به دستور ستاد ملی کرونا و سازمان هواپیمایی کشوری در فرودگاه های کشور اطلاع داد.

مسافران خارجی تست مجدد می دهند

به گزارش وزارت راه و شهرسازی، سیاوش امیرمکری با اشاره به شیوع ویروس کرونای انگلیسی در دنیا و اینکه در نتیجه شیوع این ویروس، موج چهارم کرونا به پا خاسته است، اظهار کرد: اکنون در تمامی فرودگاه های به ویژه فرودگاه های بین المللی کشور، پروتکل های جدید به همراه کنترل و غربالگری بیشتر در حال اجرا است.

وی گفت: در حال حاضر، علاوه بر تستی که قبل از پرواز از مسافران گرفته می گردد و مسافران ملزم به ارائه آن هستند، همچنین مسافرانی که به وسیله پروازهای خارجی به فرودگاه های کشور می آیند، به خصوص از مناطقی که درگیر کرونای انگلیسی هستند، تست مجدد دیگری در فرودگاه های بین المللی از آن ها انجام می گردد و تا اعلام نتیجه تست، تحت کنترل و نظارت باقی می مانند.

امیرمکری بیان کرد: مسافرانی که نتیجه تست آن ها مثبت باشد به مراکز بهداشتی معرفی شده و آن دسته از افرادی که تست منفی داشته باشند، اجازه خروج از فرودگاه را خواهند داشت.

مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران با یادآوری از شعار ACI مبنی بر تجربه سفر سلامت که در صنعت حمل ونقل هوایی دنیا بر آن تأکید شده است، توضیح داد: اکنون این شعار و اهدافی که برای آن تعریف شده، به دقت در فرودگاه های کشور رعایت می شوند.

وی گفت: در حال حاضر نظارت ها و دقت ها بر اجرای پروتکل های بهداشتی در سفرهای داخلی به صورت سختگیرانه اعمال می شوند تا از این طریق آن امنیت کامل سلامت برای مسافران هوایی فراهم گردد.

امیرمکری تأکید کرد: اکنون مسافران هوایی در زمان خرید بلیت، زمان ورود به فرودگاه و هم در زمان سوار شدن به هواپیما با انجام تست کرونا غربالگری می شوند. همچنین در تمامی فرودگاه ها طرح فاصله گذاری صورت گرفته و تمامی محوطه های فرودگاه ها ضدعفونی می شوند. ضمن اینکه ایرلاین ها نیز ملزم به رعایت استفاده از 60 درصد از ظرفیت هواپیماهای خود هستند.

مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران اعلام کرد: هم اکنون مطابق مصوبات ستاد ملی کرونا و سازمان هواپیمایی کشوری به منظور حفظ سلامت مسافران هوایی، نظارت بر اجرای پروتکل های بهداشتی تشدید شده است.

وی گفت: امیدواریم که با تداوم و اجرای دقیق پروتکل های بهداشتی، هر چه سریع تر شاهد بازگشت رونق به صنعت حمل ونقل هوایی همچون گذشته باشیم.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 23 فروردین 1400 بروزرسانی: 23 فروردین 1400 گردآورنده: economicsphd.ir شناسه مطلب: 913

به "مسافران خارجی تست مجدد می دهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسافران خارجی تست مجدد می دهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید