کدام گروه خونی نسبت به کرونا حساس تر است؟

به گزارش دکترای اقتصاد، محققان در آنالیز های خود دریافتند که چرا گروه خونی افراد در خطر ابتلا به بیماری کووید-19 تاثیرگذار است.

کدام گروه خونی نسبت به کرونا حساس تر است؟

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ هیچکس بیشتر بدانید.

به گزارش گروه رسانه های خبرنگاران، به نقل از ایسنا، محققان آمریکایی در آنالیز جدید شواهد بیشتری دست پیدا کردند که نشان میدهد افرادی که دارای نوع خاصی از گروه خونی هستند بیشتر محتمل است به بیماری کووید-19 مبتلا شوند.

در این آنالیز به طور خاص معین شد که کروناویروس به آنتی ژن های گروه خونی A موجود در سلول های تنفسی جذب می گردد. محققان روی پروتئینی در سطح کروناویروس موسوم به حوزه اتصال گیرنده ها (RBD) متمرکز شدند که بخشی از ویروس است و به سلول های میزبان متصل می گردد. این موضوع برای محققانی که سعی در فهم چگونگی آلوده شدن افراد به کروناویروس هستند یک هدف مهم است.

در این مطالعه آزمایشگاهی، محققان چگونگی تعامل حوزه اتصال گیرنده های کروناویروس را با سلول های تنفسی و گلبول های قرمز در گروه های خونی A، B و O ارزیابی کردند.

نتایج نشان داد که حوزه اتصال گیرنده های کروناویروس تمایل دارند به گروه خونی A موجود در سلول های تنفسی متصل شوند، اما هیچ ترجیحی برای گلبول های قرمز گروه خونی A یا سایر گروه های خونی موجود در سلول های تنفسی یا گلبول قرمز ندارد.

اولویت حوزه اتصال گیرنده های کروناویروس برای شناسایی و اتصال به آنتی ژن گروه خونی A در ریه های افراد با گروه خونی A میتواند به فهم ارتباط بالقوه بین گروه خونی A و عفونت کووید-19 یاری کند.

به گفته محققان آمریکایی، جالب است که حوزه اتصال گیرنده های ویروسی فقط تمایل به آنتی ژن های گروه خونی A دارند که روی سلول های تنفسی هستند که نحوه ورود ویروس به بدن بیشتر بیماران و آلوده کردن آنان را نشان می دهد.

به گزارش هلث دی نیوز، محققان اظهار داشتند: گروه خونی یک چالش است، زیرا ارثی است و چیزی نیست که بتوانیم تغییر دهیم. اما اگر بتوان نحوه تعامل ویروس با گروه های خونی در افراد را بهتر درک کرد می توان به دارو های جدید یا روش های پیشگیری دست پیدا کرد.

اخبار گروه سایر رسانه ها صرفا بازنشر اخبار سایت ها و خبرگزاری هاست و خبرنگاران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.

بازگشت به صفحه رسانه ها

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 5 فروردین 1400 بروزرسانی: 5 فروردین 1400 گردآورنده: economicsphd.ir شناسه مطلب: 878

به "کدام گروه خونی نسبت به کرونا حساس تر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کدام گروه خونی نسبت به کرونا حساس تر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید