تاثیر بیماری همه گیر کووید 19 بر صنعت هوایی

به گزارش دکترای اقتصاد، ایسنا/ این خبر پیرامون تاثیر بیماری همه گیر کووید 19 بر صنعت هوایی برای شما نگارش شده است.

تاثیر بیماری همه گیر کووید 19 بر صنعت هوایی

اگرچه بیماری همه گیر کووید-19 به همه بخشهای گردشگری آسیب رسانده است اما این بحران توانست نحوه درک برخی از موارد مرتبط با کسب وکارها را آشکارتر کند. برای مثال سالها این موضوع مطرح بود که آیا مسافران خطوط هوایی به قیمت، برنامه ریزی یا عوامل مهم مرتبط با این موضوعات اهمیت می دهند یا خیر.

به نقل از تراول نیوز، براساس گزارش های منتشر شده بیماری همه گیر کووید صنعت خطوط هوایی را به روشهای پایدار تغییر داده و موجب تمرکز افراد بر انتخاب مقصد گردشگری شده است.

تفکر درباره صنعت سفر و گردشگری، قبل و بعد از شیوع بیماری همه گیر فرق دارد و این بیماری نشان داد که رقابت برای هزینه سفر هوایی از طریق مسافران تفریحی و تجاری وجود دارد و مهمترین موارد حائز اهمیت در ذیل ارائه شده است.

تمرکز خطوط هوایی بر سفرهای فراغتی

نتایج بررسی ها نشان می دهد که خطوط هوایی از سفرهای تفریحی (فراغتی) استقبال می کنند. علاوه بر این، کابین هواپیما با فضای کمتری برای جایگاه های کلاس تجاری طراحی می شود و بر این باورند که بخشی از سفرهای کاری با فناوری جایگزین می شوند.

رشد پریمیوم اقتصادی

کسب وکارها انتخابی خواهند شد و پریمیوم اقتصادی (کلاس سفر تجاری در یک پرواز) رشد خواهد کرد. این گزارش نشان می دهد که کاهش سفرهای تجاری خطوط هوایی را تشویق می کند تا کلاس تجاری را به مسافران تفریحی ارتقاء دهند. مسائل اقتصادی مداوم نیز برخی از مشتریان شرکتی را نسبت به هزینه کرایه های کلاس تجاری سنتی حساس می کند. علاوه بر این، پریمیوم اقتصادی به یک انتخاب مهم در میان مسافران تفریحی و مسافران تجاری تبدیل خواهد شد.

تمایل به خطوط هوایی با هزینه های شناخته شده و قیمت گذاری

با توجه به اینکه انتظار می رود درآمد جانبی خطوط هوایی در سال 2022 به 65.8 میلیارد دلار در سراسر جهان افزایش یابد، شرکت های هواپیمایی توجه بیشتری به هزینه های شناخته شده خواهند داشت. استفاده از رویکرد هزینه خوب، بهتر و بهترین به ترجیح مصرف کننده برای انتخاب میانه در هنگام بررسی خرید کمک می کند.

تلاش بیشتر برای بهبود خرید مواد غذایی در هواپیما

اگرچه همه گیری باعث شد بسکمک از امکانات غذا و نوشیدنی حذف یا محدود شوند اما بازگرداندن این پیشنهادها نشان دهنده بازگشت به حالت عادی برای مصرف کنندگان است و برخی خطوط هوایی گزینه خرید در هواپیما را برای تبلیغ غذاهای تازه و پایدار ارائه می دهند.

محافظت اپراتورها از عدم اطمینان

با ادامه همه گیری، بسکمک از افراد در مورد خطرات بیماری کووید، بیمه مسافرتی و سیاست های خطوط هوایی سردرگم و محتاط هستند. با توجه به اینکه بسکمک از خطوط هوایی وعده بازپرداخت، اعتبار سفر یا انصراف از هزینه های تغییر رزرو را در مراحل اولیه همه گیری داده بودند اما بیشتر این حمایت ها کاهش یافته و فشار آن دوباره به افراد منتقل شده است. صنعت گردشگری باید راهبردی را بکار گیرد که پیش بینی کند در راستا بهبودی دست اندازهاست.

بسته شدن مرزها

خطوط هوایی باید برای بسته شدن مرزهای آینده با ادامه همه گیری آماده باشند و نیاز به محافظت از مصرف کنندگان در برابر عدم اطمینان را تقویت کنند. خطوط هوایی و صنایع مسافرتی جهان باید سخت تلاش کنند تا بسته شدن مرزها را به عنوان آخرین ابزار محدود کنند، زیرا مقصد برای شرکتهای هواپیمایی بسیار مهم است.

منبع: همگردی
انتشار: 27 اسفند 1400 بروزرسانی: 27 اسفند 1400 گردآورنده: economicsphd.ir شناسه مطلب: 1361

به "تاثیر بیماری همه گیر کووید 19 بر صنعت هوایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاثیر بیماری همه گیر کووید 19 بر صنعت هوایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید