جریمه واکسنیِ رانندگان در نوروز لغو می گردد؟

به گزارش دکترای اقتصاد، تهران (پانا) - وزیر بهداشت اظهار داشت که طبق آخرین مصوبه ستاد ملی کرونا رانندگانی که دو دز واکسن را تزریق نموده و هنوز دز سوم شان را تزریق ننموده اند یا افرادی که یک دز تزریق نموده اند و هنوز دز دوم شان را تزریق ننموده اند، اگر جریمه شدند، با ارائه تست منفی PCR جریمه آن ها لغو خواهد شد.

جریمه واکسنیِ رانندگان در نوروز لغو می گردد؟

به گزارش ایسنا، بهرام عین اللهی در حاشیه همایش نکوداشت مشارکت های اجتماعی حوزه سلامت، درباره برداشتن معافیت حسابرسی دانشگاه های علوم پزشکی، گفت: این تنها مربوط به دانشگاه ها نیست. به طور کلی دانشگاه های وزارت علوم و وزارت بهداشت از قانونی استفاده می نمایند که قانون هیات امنا است تا بتوانند خارج از بروکراسی های اداری در زمینه پیشرفت کشور در حیطه مراکز تحقیقاتی و ... کار نمایند. حال باید تجزیه و تحلیل کرد که آیا این اقدام به نفع دانشگاه ها و یا به ضرر آن هاست.

وی اضافه کرد: از نظر وزارت بهداشت این اقدام به ضرر دانشگاه ها است. امروزه در همه جای جهان دانشگاه ها یک استقلال اقتصادی و اداری دارند و این استقلال منجر به پیشرفت شان می گردد. زیرا بحث اصلی ما پیشرفت کشور است. اگر امروز در بسیاری از حوزه ها اعم از سلول های بنیادین، بایوتکنولوژی و... پیشرفت نموده ایم، به این علت بوده که دانشگاه ها استقلال داشته اند. اگر استقلال شان از بین رود، به ضرر دانشگاه ها خواهد بود.

عین اللهی درباره مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا درباره ضرورت تزریق سه دز واکسن در رانندگان و شرط تردد برای سایر سرنشینان، گفت: قبلا که شرایط شهرها قرمز می شد، تمام خوردروها در صورت تردد بین استانی جریمه می شدند، اما در حال حاضر مصوبه ستاد کرونا به این سمت حرکت نموده که افرادی که واکسن تزریق نموده اند، جریمه نشوند. بنابراین در شرایط قرمز کرونا، دو راه داریم؛ یا باید بگوییم طبق مصوبه قبلی همه خودروهایی که در شرایط قرمز، تردد و سفر می نمایند، مشمول جریمه شوند یا اینکه برای افرادی که واکسن تزریق نموده اند، تسهیلات قائل شویم.

وی گفت: در حال حاضر تعداد زیادی در کشور دز اول واکسن کرونا را تزریق نموده اند. بنابراین تعداد کمی از افراد هستند که هنوز واکسن تزریق ننموده اند. در عین حال طبق آخرین مصوبه ستاد ملی کرونا رانندگانی که دو دز واکسن را تزریق نموده اند و هنوز دز سوم شان را تزریق ننموده اند یا افرادی که یک دز تزریق نموده اند و هنوز دز دوم شان را تزریق ننموده اند، اگر جریمه شدند، با ارائه تست منفی PCR جریمه آن ها لغو خواهد شد.

عین اللهی درباره شرایط ارز دارو گفت: ما تابع مجلس هستیم و هرآنچه در مجلس تصمیم گیری گردد، وزارت بهداشت تابع آن است. امروز صبح مجلس بودیم که برنامه های ما را در صورت حذف ارز ترجیحی پرسیدند که ما اعلام کردیم، بحث ما بیشتر بحث دارو است که بیمه ها باید هزینه آن را بدهند. بنابراین منابع اقتصادی ناشی از حذف ارز را باید به بیمه ها دهند تا بیمه ها بتوانند مابه التفاوت این هزینه را پرداخت نمایند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 7 خرداد 1401 بروزرسانی: 7 خرداد 1401 گردآورنده: economicsphd.ir شناسه مطلب: 1416

به "جریمه واکسنیِ رانندگان در نوروز لغو می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جریمه واکسنیِ رانندگان در نوروز لغو می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید