خیابان های واشنگتن بسته شد، استقرار نیروهای گارد ملی در پایتخت آمریکا

به گزارش دکترای اقتصاد، در پی این فراخوان ترامپ، پلیس خیابان های واشنگتن را بست و نیروهای گارد ملی در سطح شهر مستقر شوند.

خیابان های واشنگتن بسته شد، استقرار نیروهای گارد ملی در پایتخت آمریکا

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از جام نیوز، کنگره آمریکا قرار است امروز چهارشنبه 6 ژانویه تشکیل جلسه دهد تا با بررسی آرای الکترال کالج آمریکا و احتمالا تایید آن، جو بایدن را رسما رئیس جمهوری آینده این کشور اعلام کند.

این جلسه در حالی تشکیل می شود که دونالد ترامپ همچنان بر ادعاهای خود مبنی بر وقوع تقلب در انتخابات ریاست جمهوری امسال تاکید دارد.

در نشستی که 6 ژانویه با حضور تمامی قانونگذاران مجلس کنندگان و سنای آمریکا تشکیل خواهد شد و مایک پنس، معاون رئیس جمهور آمریکا در نقش رئیس مجلس سنا حضور خواهد یافت، دو جعبه حاوی نتایج تایید شدۀ آرای الکترال ایالت ها به سالن محل برگزاری نشست آورده خواهد شد و سپس مایک پنس با باز کردن مهر و موم آنها، کار بازشماری و بررسی این اسناد را به همراه قانونگذاران آغاز خواهد کرد.

دونالد ترامپ که بسیار به نقش مایک پنس در این جلسه امید بسته، یک روز پیش از این با انتشار پیامی توییتری بر این نکته تاکید کرد که معاون رئیس جمهور قدرت رد نتیجه این انتخابات متقلبانه را دارد.

دونالد ترامپ در پیام توییتری جدیدی، بار دیگر بر قدرت او برای تغییر سرنوشت سیاسی آمریکا تاکید کرد و نوشت: اگر مایک پنس در کنار ما باشد، برنده این انتخابات خواهیم شد. ایالت های زیادی اشتباهی را که با تایید آمار نادرست و حتی متقلبانه در جریان فرایند نامعتبر ایالتی انجام داده اند، تصدیق می کنند. مایک می تواند این شرایط را تغییر دهد.

این جلسه در حالی تشکیل خواهد شد که روز گذشته، سناتورهای کارولینای جنوبی و اوکلاهما نیز به جمع 11 نفره تد کروز، سناتور جمهوری خواه از ایالت تگزاس پیوستند که به نتایج اعلام شده از سوی کالج الکترال برای برخی از ایالت های آمریکا اعتراض دارند.

همزمان با تشکیل این نشست، دونالد ترامپ اعلام کرده که قصد دارد مقابل کاخ سفید سخنرانی کند و از هوادارانش خواسته در این روز در خیابان های واشنگتن، پایتخت تجمع کنند. رسانه های آمریکایی از آغاز تجمع هواداران ترامپ خبر داده اند.

به گزارش یورونیوز، در پی این فراخوان ترامپ، پلیس خیابان های واشنگتن را بست و نگرانی از وقوع درگیری میان هواداران و مخالفان ترامپ نیز باعث شد تا نیروهای گارد ملی در سطح شهر مستقر شوند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 24 بهمن 1399 بروزرسانی: 24 بهمن 1399 گردآورنده: economicsphd.ir شناسه مطلب: 792

به "خیابان های واشنگتن بسته شد، استقرار نیروهای گارد ملی در پایتخت آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خیابان های واشنگتن بسته شد، استقرار نیروهای گارد ملی در پایتخت آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید